Szukasz sposobu by zabezpieczyć swoje oszczędności i szukasz produktów które dadzą Ci całkowite bezpieczeństwo? Inwestowanie może być proste nawet jeżeli nie masz wiedzy o giełdzie lub innych usługach związanych z ryzykiem. Lokaty terminowe pozwolą Ci wykorzystać w najlepszy sposób pieniądze, nawet jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzanie i nie masz pomysłu na to w jaki sposób wykorzystać możliwości swojego kapitału.

Polacy niechętnie przeznaczają swoje często ciężko zarobione pieniądze na inwestycje o jakimkolwiek ryzyku. Niskie oprocentowanie, ale pewny zysk są zdecydowanie korzystniejsze ze względu na gwarancję wypłaty oszczędności, niezależnie od sytuacji na rynku.

Jakie oferty są naczęściej wybierane?

Zyski z lokat są aktualnie niewielkie, przede wszystkim z powodu niskich stóp procentowych NBP, nadal systematycznie zakładamy lokaty. Które oferty banków są rozchwytywane? Powodzeniem cieszą się przede wszystkim lokaty promocyjne. Są to depozyty dla nowych Klientów, zapewniające najlepsze warunki, a tym samym najwyższe oprocentowanie w skali roku. Lokata Happy Idea Banku, Lokata Bezkarna dostępna w BGŻ Optima oraz Lokata Mobilna w ofercie Raiffeisen Polbanku. To obecnie najlepiej oprocentowane lokaty. Porównując ranking lokat bankowych z łatwością zauważysz, że zysk jaki gwarantują jest nawet kilkukrotnie wyższy od usług skierowanych do Klientów korzystających z tradycyjnych lokat.

Poza warunkiem dotyczącym tego by Klient nie był związany wcześniej w żaden sposób z instytucją lokaty posiadają liczne ograniczenia. Klient ma możliwość założyć wyłącznie jeden depozyt, a maksymalny okres trwania umowy to zaledwie 3 miesiące. Lokata Happy, zajmująca pierwsze miejsce w rankingu dodatkowo posiada znacznie obniżoną kwotę maksymalną jaką Klient może wpłacić na rachunek, to zaledwie 10 000,00 złotych.

Ale to właśnie wśród ofert krótkoterminowych, Polacy najchętniej wybierają. Głównym powodem jest duża elastyczność tych usług i komfort finansowy w przypadku konieczności skorzystania z zamrożonych pieniędzy. Lokaty których okres trwania przekracza 12 miesięcy mogą być kłopotliwe jeżeli nagle okaże się, że Twoje oszczędności będą Ci potrzebne. Większość banków w przypadku tych ofert nie wypłaca zarobionych odsetek jeżeli Klient zerwie umowę przed wyznaczonym terminem.

Załóż lokatę bez wychodzenia z domu

Ogromną zaletą lokat jest ich dostępność i zminimalizowane formalności. Nie musisz tracić swojego cennego czasu na wizyty w bankach. Wystarczy, że skorzystasz z internetowego wniosku, wypełniając go w ciągu minut wyłącznie niezbędnymi danymi. Lokata uruchomi się automatycznie po tym jak przelejesz pieniądze na wskazany przez bank rachunek.

To całkowicie bezpieczne, musisz tylko przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa korzystania z internetu. Formularze dzięki którym założysz lokatę posiadają dodatkowe zabezpieczenia, dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje dane nie zostaną wykorzystane w innym celu niż faktycznie zawarcie umowy z bankiem.

Komentarz wyłączone.