W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt banków. Dodać należy do tego kolejne kilkanaście SKOK-ów. Kiedy zatem sprawdzamy, jakie kredyty gotówkowe były by dla nas najkorzystniejsze, informacji do przetworzenia jest bardzo wiele. Na całe szczęście naprzeciw temu problemu wychodzi internet. Funkcjonuje w nim kilkanaście mocno zróżnicowanych porównywarek, pozwalających na szybkie dotarcie do informacji, o tym, które kredyty gotówkowe są najlepsze. Znajdziemy w nich oferty większości polskich banków, SKOK-ów a także w niektórych prywatnych firm udzielających pożyczki powszechnie znanych, jako „chwilówki”.

Są to bardzo przydatne narzędzia gdyż dzięki nim możliwe jest porównywanie dziesiątek propozycji, bez żmudnego liczenia, szukania cyfr w tabelach i przebijania się przez trudne czasem do zrozumienia regulaminy.

Aby znaleźć najbardziej atrakcyjne kredyty gotówkowe w większości porównywarek wystarczy, że wpiszemy kwotę interesującej nas pożyczki. Następnie należy podać interesujący nas okres kredytowania oraz orientacyjną wysokość raty, jaką gotowi jesteśmy, co miesiąc płacić. Wyszukiwaniem ofert zazwyczaj można objąć wszystkie dostępne dla danej aplikacji banki lub ograniczyć się do tylko jednego lub kilku konkretnych. Bywa, bowiem tak, że jeden bank ma zróżnicowane propozycje zawierające kredyty gotówkowe.

Po odpowiednim wprowadzeniu danych w ciągu kilku chwil naszym oczom ukażą się interesujące nas informacje. Przedstawiane one są zazwyczaj w formie listy zawierającej nazwę banku, nazwę oferowanego produktu, całkowitą kwotę, którą będziemy musieli pożyczkodawcy zwrócić oraz wysokość miesięcznej raty. Porównywarki odsyłają po dokładniejsze informacje do stron internetowych poszczególnych banków czy instytucji. Informacje, jakie dzięki samym porównywarkom uzyskujemy mają charakter poglądowy i nie mogą być uważane za tożsame z ofertą banku.

Szukając przez internet banków proponujących kredyty gotówkowe warto skorzystać z więcej niż jednej porównywarki internetowej. Każda z nich zawiera, bowiem w sobie dane różnych instytucji finansowych, różnią się one również szczegółowością prezentowanych ofert a także w wielu przypadkach aktualnością podawanych danych.

Zobacz także:  Czy kredyt gotówkowy to dobra transakcja

Warto, zatem zdobyte informacje weryfikować u źródłach, na stronach internetowych banków, w ich placówkach lub u konsultantów telefonicznych, tak, aby mieć pewność, że interesująca nas oferta pożyczki jest w stu procentach dla nas korzystna.

Mimo swoich ograniczeń porównywarki internetowe to dobry pierwszy krok w poszukiwaniu oferty najlepszej dla naszych potrzeb oferty pożyczkowej. Pomagają ogólnie zorientować się, co do tego, co jest możliwe do uzyskania oraz nadają kierunek dalszym poszukiwaniom i doprecyzowywaniu informacji. Należy wystrzegać się takich, które oczekują podawania jakichkolwiek danych osobowych i proponują pomoc w zaciąganiu kredytu. Po kredyty gotówkowe najlepiej sięgać do sprawdzonych źródeł.

Komentarz wyłączone.