Powszechnym źródłem finansowania wakacji dla wielu osób stają się kredyty, które w okresach przedświątecznych, a szczególnie przedwakacyjnych są bardzo atrakcyjne i chwytliwe. Wiele banków przekonuje klientów, iż rozrywka, rekreacja, wyjazdy urlopowe są udane tylko wtedy, gdy decyzja o nich zostanie podjęta spontanicznie, a jeszcze lepiej, aby finansowanie tychże przyjemności było związane z pożyczką gotówkową.

Najczęstszą grupą podejmującą kredyty na wakacje sa najczęściej osoby, które wybierają sie w podróż same, lub w towarzystwie innej osoby. Jak wynika ze statystyk, kilkuosobowe rodziny bardzo trudno namówić, na wakacje w kredycie, gdyż koszty samych wczasów są wysokie w tym przypadku a mamy jeszcze do czynienia z oprocentowaniem, czyli wysokim kosztem dodatkowym. Nie ziemia to jednak faktu, iż wiele ofert pożyczkowych, związanych z tematem wakacyjnym nawiązuje właśnie do fantastycznych, rodzinnych wakacji w ciepłym zakątku świata.

Na rynku finansowym mamy także do czynienia z pewnym zabiegiem marketingowym. Banki i towarzystwa finansowe jak cień podążają za biurami podróży. Tam gdzie pojawiają się oferty wakacyjne od różnego rodzaju biur, tam też swoje usługi finansowe oferują pożyczkodawcy. W kontekście kredytu na wakacje interesy obu podmiotów zazębiają się, stąd zabiegi o pozyskanie kredytowiczów przez biura podróży staje się dosyć naturalnym i zrozumiałym zabiegiem.

Kredyty gotówkowe przeznaczane na dowolny cel, np. wakacje zwykle nie przekracza okresu kredytowania dłuższego niż np. dwa albo trzy lata. Niewysoki kredyt gotówkowy nie powinien być rozciągnięty w czasie, gdyż wówczas oprocentowanie pożyczki osiąga bardzo wysoki poziom. Warto wiedzieć, iż im krótszy okres kredytowania, tym oprocentowanie będzie niższe. W praktyce jednak, kredytobiorcy wola zaciąć pożyczki rozciągnięte w czasie ale z niską, wygodną do spłacania ratą, a unikają raczej szybkich kredytów opartych o kilka, bardzo wysokich rat, gdyż te często są nie do przełknięcia dla zwykłego kredytobiorcy. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem są łagodne raty.

Zobacz także:  Czy kredyt gotówkowy to dobra transakcja

Bardzo często wraz z kredytem na wakacje, pożyczkobiorca nabywa konto osobiste ROR a także kartę płatniczą, co może okazać się bardzo przydatne w podróży po kraju a także i za granicą.

Komentarz wyłączone.