Wiele osób przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej ubiegania się o kredyt gotówkowy zastanawia się czy skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia kredytu gotówkowego. Co to jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego, jakie są jego rodzaje i jak to wszystko działa postaram się opisać poniżej.

Niektóre banki wprowadziły przy niektórych udzielanych przez siebie kredytach gotówkowych obowiązek jednoczesnego ubezpieczenia kredytu. Ubezpieczenie kredytu jest dla banku formą zabezpieczenia na udzielany kredyt. Niektóre rodzaje kredytów natomiast posiadają opcję dobrowolnego jego ubezpieczenia. Najbardziej popularne są ubezpieczenia spłaty kredytu. Zawierając takie ubezpieczenie my oraz bank udzielający nam kredytu posiada pewność, że w przypadku naszej śmierci kredyt będzie nadal spłacany. Również w przypadku nieszczęśliwego wypadku i długotrwałej choroby uniemożliwiającej podjęcie pracy zawodowej ubezpieczyciel przejmie na siebie obowiązek spłaty rat kredytowych. Nasi najbliżsi będą w ten sposób zabezpieczeni przed spłatą naszych zobowiązań.

Kolejnym rodzajem ubezpieczeniem jest ubezpieczenie na wypadek utraty pracy przez osobę zaciągającą zobowiązanie w postaci kredytu gotówkowego. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest mały, ale zabezpiecza nas w wypadku utraty pracy. Niestety utrata pracy jest w obecnych czasach zjawiskiem nie tak rzadko spotykanym. Posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia daje spokój. W przypadku zwolnienia z przyczyn dotyczących naszych zaniedbań w pracy, mam tu na myśli zwolnienie dyscyplinarne większość ubezpieczycieli nie uwzględni żądań wypłaty ubezpieczenia w tym zakresie.

Jeszcze inna forma ubezpieczeń oferowanych niejako przy kredycie są dodatkowe ubezpieczenia Assistance. Zwykle rzadko korzysta się z tego rodzaju ubezpieczeń, a nawet jak mamy już takowe przy naszym kredycie gotówkowym to nie bardzo wiemy jak z niego korzystać, ponieważ banki rzadko informują o szczegółowych warunkach udzielania tego typu ubezpieczenia do kredytu. Natomiast bardzo chętnie udzielają kredytów z tego typu dodatkowym ubezpieczeniem. Prawda jest tak, że większość klientów otrzymujących kredyt z tym ubezpieczeniem nie do końca wie co obejmuje jego ubezpieczenia Assistance.

Zobacz także:  Kredyty gotówkowe na wakacje

Komentarz wyłączone.