Decyzja dotycząca zaciągnięcia kredytu gotówkowego, jest bardzo ważna, ponieważ może znacząco wpłynąć na sytuację bytową kredytobiorcy. Dlatego ważne jest, żeby była ona podjęta po dokładnym zastanowieniu i skrupulatnym ocenieniu własnej sytuacji finansowej. Zastanowić się także należy nad wysokością ewentualnie spłacanych rat i wielkością kredytu. Nie bierzmy więcej niż potrzeba, nie podejmujmy nieprzemyślanych decyzji. Dokładnie określmy nasze potrzeby i możliwości spłaty. To podstawa…potem można ubiegać się o kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy- czym jest?

Kredyt gotówkowy tradycyjny, jest swoistego rodzaju rodzajem wsparcia finansowego klienta. Inaczej można powiedzieć, iż jest to kredyt konsumpcyjny. Tenże kredyt konsumpcyjny jest znacznie niższy niż kredyt hipoteczny. Kwota, którą dostaniemy jest mniejsza, lecz również formalności są znacznie prostsze, a liczba dokumentów ograniczona. Zazwyczaj są to zaświadczenie o zarobkach, dane osobowe oraz wypełniony formularz o przyznanie kredytu. Zdarza się jednak, iż tradycyjny Bank może wezwać nas do doniesienia innych dokumentów np. wyciągu z konta za 3 ostatnie miesiące. Bank (na podstawie tegoż zaświadczenia) sprawdza zdolność finansową klienta, zwracając się do BIKu, czyli Biura Informacji Kredytowej. Należy przygotować się zatem, iż na rozpatrzenie wniosku możemy poczekać do kilku dni. Kredyt gotówkowy można wydać na dowolny cel. Bank nie ma prawa wnikać w Twoje wydatki.

Gdzie jeszcze otrzymasz kredyt główkowy?

Dobrym pomysłem na orzynanie pomocy gotówkowej, jest skorzystanie z usług Bank Online, czyli np. GetinBank czy Mbank. Bank Online kontaktuje się ze swoimi klientami zdalnie, to jest bez potrzeby odwiedzania placówki finansowej. Wszelkie formalności można załatwić poprzez internet, siedząc wygodnie w swoim domu. W tym przypadku istotną zaletą jest oszczędność czasu i wygoda. Kredyt gotówkowy otrzymać można po wypełnieniu dostępnego na stronie formularza. Zazwyczaj podaje się tam swoje dane osobowe, oraz dane pracodawcy i zarobki. Rozpatrzenie wniosku może się wahać od kilkudziesięciu minut do kilku dni. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, a kredyt przyznany, to pieniądze od razu trafiają na twoje konto bankowe.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy czas na oferty

Inną formą wsparcia finansowego, może być parabank. W tym przypadku otrzymasz szybki kredyt. Aby go otrzymać należy jedynie wypełnić wniosek w punkcie parabanku lub online (na stronie parabanku). Nie musisz dostarczać zaświadczenia o zarobkach, ponieważ otrzymując szybki kredyt, nie korzysta się z usług BIKu. Warto, jednak pamiętać, iż parabanki nie są kontrolowane i objęte nadzorem bankowym. Działają na zasadzie udzielania pożyczki na wysoki procent. Dlatego warto dokładnie przeczytać umowę i przestrzegać terminów spłaty, ażeby nie popaść w tarapaty finansowe. W tym przypadku decyzja o przyznaniu kredytu zapada w przeciągu kilku minut. A zatem bardzo szybko. Co dla niektórych jest bardzo ważne.

Komentarz wyłączone.