Bez Odsetek

Najtańsze kredyty w internecie

Udzielanie kredytu ze złą historią

cze 072017

Nietrudno sobie wyobrazić, że zła historia kredytowa bez wątpienia wpływa na negatywne rozpatrzenie wniosku o kredyt. BIK gromadzi pewną bazę także dłużników. Skala jest przeliczana w punktach, ale to od banku zależy jaką normę uzna za przeciętną historię kredytową. Jak jest naprawdę?

BIK a kredyt gotówkowy

Jeśli planujemy wziąć kredyt w banku to sprawdzenie naszej historii kredytowej w BIK jest niemal koniecznością. Dzięki temu w prosty sposób mogą ocenić pewne ryzyko, które wiąże się z pożyczaniem pieniędzy. Dlatego każdy klient jest oceniony pewną miarą punktową. Im więcej punktów tym lepiej dla nas. Bank wtedy przyjmuje do wiadomości, że jesteśmy godni polecenia. Warto wspomnieć, że niektóre czynniki obniżają kredyt. Do nich zaliczają się chociażby opóźnienie w spłacie kredytu. Kiedy bank widzi, że mieliśmy problem z terminowym spłacaniem rat to nie jest pewny, czy jest w stanie nam powierzyć kolejny kredyt. W tej sytuacji wnioskodawca może być od razu negatywnie oceniony. Rzadko się zdarza tak, że taka osoba będzie wszystko spłacała w terminie.

Jakie są szanse na kredyt?

Szanse osób na kredyt gotówkowy z kiepską historią kredytową jest naprawdę niska, ale z drugiej strony nie jest to do końca przesądzone. Banki czasami stosują swoje zasady przyznawania kredytu. Kiepska historia kredytowa nie zawsze dla nich oznacza odmowę. Banki często idą nam na rękę, dlatego stara się zawsze pomóc. Jeśli są to niewielkie zaległości to jest w stanie na to przymknąć oko. Nową możliwością jest udzielenie kredytu gotówkowego klientom z niewielkimi zaległościami. To jest dodatkowo sygnał dla banku, że jedne zobowiązania się kończą po to, aby przejąć następne. W tym przypadku klient jest w stanie spłacić kredyt gotówkowy. Nie można z góry ocenić, że dany klient nie zasłużył na kredyt gotówkowy. Jest to procedura dużo bardziej złożona niż sprawdzenie takiej osoby w BIK. Jednak jest jeden, poważny minus – długi z pewnością będą odczuwalne w ofercie kredytowej. Nie dostaniemy atrakcyjnych warunków tak jak osoba, która takich długów nie posiada.

Dodatkowe mechanizmy oceny

Banki posiadają swoje indywidualne parametry i to właśnie tymi kryteriami się kierują przydzielając kredyt gotówkowy. Nieraz pod uwagę nie jest brane zadłużenie. Jednak tak się dzieje tylko pod pewnymi warunkami – to zasłużenie nie może być zbyt wysokie. Jeśli do spłaty zobowiązania zostało raptem parę rat to bank może w tym przypadku przymknąć na to oko. Jednak nigdy nie dzieje się tak, że bank nie bierze pod uwagę BIK. Zatem istnieją parametry, które całkowicie dyskwalifikują klienta w staraniu się o kredyt bądź też odwrotnie. Na koniec chciałbym zaprosić Cie na stronę z rankingiem lokat, znajdziesz tam oprocentowanie lokat bankowych i wiele, wiele innych.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy

maj 122017

Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie brakowało gotówki, na zakup sprzętu, remont mieszkania czy też wymarzone wczasy z rodziną. W takich sytuacjach często decydujemy się na kredyt gotówkowy i w taki sposób spełniamy swoje marzenia czy też realizują plany. Czasami rezygnujemy jednak z wakacji czy kupna nowego sprzętu ponieważ boimy się że jeden kredyt może pociągnąć za sobą drugi, co może znacznie pogorszy naszą sytuację finansową. Z tego względu często analizujemy tę decyzję oraz to czy kredyt jest najlepszym a zarazem jedynym rozwiązaniem. Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego pamiętajmy o tym, że odsetki od pożyczonych pieniędzy są zazwyczaj jednym z głównych źródeł dochodów każdego banku. Kupując coś na kredyt zawsze zapłacimy więcej niż w przypadku kiedy finansowalibyśmy ten zakup z własnych środków. Jednak nie zawsze jest złym, rozwiązaniem.

Opierając się tylko i wyłącznie na własnych środkach finansowych większość z naszych planów będziemy mogli zrealizować dopiero po wielu długich latach oszczędzania. Należy do nich przede wszystkim kupno mieszkania czy też budowa własnego domu. Okres gromadzenia pieniędzy okazał by się na tyle długi, że dobra jakie chcielibyśmy kupić po zgromadzeniu określonej pieniędzy po czas mogą już okazać nam się nie potrzebne. Większe mieszkanie czy dom z ogrodem to marzenie młodych ludzi którzy zakładają rodzinę, później dom z ogrodem może okazać się nie potrzebny. A zatem jeżeli przed osiągnięciem 30 roku życia nie będziemy dysponować wystarczającymi środkami aby móc samodzielnie kupić mieszkanie, możemy zdecydować się na zaciągnięcie kredytu. Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego jest również uzasadniona w sytuacji kiedy planujemy otworzyć własną działalność gospodarczą, a oszczędności nie wystarczą nam na własny biznes. Taka decyzja może dać nam szansę na rozwinięcie własnej firmy i być może na szybkie pomnożenie oszczędności. W wielu przypadkach kredyt to jedyne rozwiązanie by posiadać własną firmę.

Na co nie zaciągać kredytu

Kredyt staje się coraz bardziej popularny i korzysta z niego coraz więcej osób bez względu na wiek i wykształcenie. Decydujemy się na niego głównie z uwagi na to, że nie możemy liczyć już tak jak kiedyś na pożyczkę od znajomych czy też rodziny, takie rozwiązanie dziś nie wchodzą już w rachubę. Pamiętajmy zatem o tym, że kredyt to nie tylko plusy, musimy go oddać i to znacznie więcej niż pożyczyliśmy. Często ta kwestia jest jedyny powodem dla którego wiele osób stroni od kredytów, ponieważ boja się że nie podołają z jego spłatą. Dlatego są sytuacje które mimo tego że kuszą nie powinny przekonywać na do zaciągania jakiegokolwiek kredytu. Do takich sytuacji zaliczyć możemy między innymi przeznaczanie pożyczki na bieżące wydatki. A zatem decydując się na kredyt starajmy się aby był on dobrze przemyślany i przeznaczany na ważną dla nas inwestycję która będzie mogła poprawić naszą dotychczasową sytuację finansową. W innych sytuacja nasza decyzja może stać się błędem i powodować tylko zadłużenia.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

mar 312017

Kredyt gotówkowy stał się już na tyle powszechną usługą, że każda placówka bankowa posiada go w swojej ofercie. Banki, które mają na celu pozyskanie większą liczbę klientów wręcz musi posiadać jak najlepsze warunki kredytowania. Takie jest prawo rynku. Wejdź po najlepsze oferty, tylko tutaj wybierzesz dobry kredyt.

Kredyt gotówkowy, czyli za co płacimy

Liczona jest stopa procentowa. Tutaj można się naciąć na wysokie koszty pożyczki z powodu zawyżonego oprocentowania. Ważną sprawą jest roczna stopa oprocentowania, która jest całkowitym kosztem pożyczki, który ponosi kredytobiorca. Pozostałe informacje dotyczą warunków wcześniejszego spłacenia kredytu czy też możliwości odstąpienia od umowy. Klient przed podpisaniem umowy ma wręcz prawo do bezpłatnego projektu umowy, który będzie go obowiązywał. Kredyt gotówkowy nie powinien być trudny w spłacaniu ani klient nie powinien ponosić dodatkowych opłat z tytułu spłacanej sumy. Umowa obowiązkowo powinna zawierać te same warunki co ulotka informacyjna. Można sądzić, że samo obliczanie całkowitego kosztu kredytu jest specjalnym algorytmem.

Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest specjalną instytucją, której działanie opiera się o zagwarantowanie depozytów bankowych. Powstała w roku 1994, tuż po komunie. Ich głównym celem jest zapewnienie środków pieniężnych, które zostały zgromadzone w bankach. Kolejnym krokiem jest analizowanie informacji o bankach, które zostały objęte tym systemem. Dziś kredyt gotówkowy mogą udzielać nie tylko banki, ale także prywatne firmy. Niestety działanie takich firm nie ma nic wspólnego z prawem bankowym. Jeśli klient chce opierać o nie swoje racje to niestety może się tylko gorzko rozczarować. Większość nich nie uczestniczy w BFG. Z czym to się wiąże? Niestety w przypadku bankructwa odpowiadamy już tylko przed nowym właścicielem a on może nie być taki łaskawy. Takie firmy mają w sobie mnóstwo pułapek i mogą funkcjonować na rynku tylko kilka lat.

Jakie są warunki kredytowania?

Warunki kredytu to wszystkie koszty całej pożyczki. Mam tutaj na myśli nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie opłaty. Ważną rzeczą są tutaj terminy, których mimo wszystko powinniśmy przestrzegać. Podczas przedstawiania warunków umowy nie zapominajmy o swoim prawie do negocjacji warunków oferty. Istnieje także pojęcie wakacji kredytowych, które polega na miesiącu przerwy od spłacanego kredytu. No i najważniejsze – ubezpieczenie kredytu. Nie powinniśmy w żadnym przypadku o tym zapominać. Kredyt gotówkowy rozłożony na więcej rat sprawi, że będziemy musieli zapłacić za niego po prostu więcej. W tym przypadku opłaty będą większe. Czasami lepiej jest przecierpieć i płacić wyższe raty niż męczyć się kredytem dłużej.

Konsekwencje niespłacania pożyczki

mar 012017Ponieważ konkurencja wśród kredytodawców jest coraz większa, uzyskiwanie pożyczek, nawet ze złą historią kredytową już nie jest problemem. Jednak same spłaty kredytu, są niestety często bardzo trudne. Niektórzy kredytobiorcy, pomimo popełniania błędów kredytowych w przeszłości, podchodzą nadal do swoich zobowiązań finansowych zbyt lekko, nie uwzględniając negatywnego wpływu ewentualnych konsekwencji. W rzeczywistości, konsekwencje mogą być bardzo poważne, a poza tym są bardzo kosztowne, mogą stwarzać zagrożenie niemożności zabezpieczenia kredytów w przyszłości. Poniżej znajdują się najczęściej spotykane konsekwencje niedotrzymania płatności. Wielkie opłaty Kredytodawcy obawiają się niespłacania kredytów, a zatem pobierają wysokie opłaty za niemożność trzymania się pierwotnych warunków kredytowych. Takie opłaty zazwyczaj składają się z domyślnymi stóp procentowych, które są znacznie wyższe niż regularne ceny, oraz odsetki za zwłokę. Chociaż płatność pobierana to opłata jednorazowa, która nie ma znaczącego wpływu na długoterminowy koszt kredytu, domyślne wartości procentowe mogą prześladować jeszcze przez kilka miesięcy, jeśli nie dłużej. Nawet spóźnienie trwające tylko kilka dni może kosztować setki złotych. Dlatego ważne jest, aby trzymać się pierwotnych ustaleń. Ocena kredytowa idzie w dół Kiedy ze spłatą spóźnia się 30 lub więcej dni to większość kredytodawców decyduje się to zgłosić do wszystkich głównych biur kredytowych. Ponieważ najprawdopodobniej nie masz już w tym momencie nienagannej historii kredytowej - wszelkie dalsze spadki w ramach rankingu kredytowego mogą stanowić poważne zagrożenie dla przyszłej zdolności pożyczkowej. Historia spóźnienia może prześladować cię tak długo, jak nawet dwa lata. Nękanie Gdy spóźniasz się z spłatą pożyczki ponad miesiąc, można spodziewać się wielu nieprzyjemnych połączeń z kredytodawcą. Agencje są zwykle bardzo wytrwałe w wysłaniu wiadomości, pisaniu listów i wykonywaniu telefonów - i często jest to bardzo nieprzyjemna rzecz, z którą ma się do czynienia. Oprócz irytujących rozmów telefonicznych, można odebrać kilka kilka listów na poczcie, które powiadamiają o możliwości podjęcia przez wierzyciela działań prawnych. Działania prawne Jeżeli działalność powyższa nie ma żadnego wpływu na kredytobiorcę, wielu kredytodawców będzie kontynuować swoje działania aby odebrać to, co jest im należne. W większości przypadków można spodziewać się dokumentów z lokalnego sądu, wymagających udziału w rozprawie sądowej. Jeśli przegrasz, najprawdopodobniej, będziesz musiał w określonym terminie przekazać opłatę, włącznie z wszystkimi późnych opłat i prowizjami dla pożyczkodawcy, ale także konieczne będzie pokrycie kosztów sądowych. Ponadto, znajdziesz się w publicznym raporcie kredytowym, który jest często bardziej szkodliwy niż zgłoszenie zwłokę, ponieważ może on pozostać przy twoim nazwisku przez bardzo długi czas. Wszystkie powyższe konsekwencje bardzo obciążają spóźniającego się w opłatach kredytobiorcę, zarówno psychicznie jak i finansowo, dlatego należy zrobić wszystko, aby uniknąć konsekwencji spóźnienia się w odniesieniu do złej historii kredytowej. Jeśli czujesz, że nie będziesz w stanie dokonać terminowej płatności należy natychmiast skontaktować się z kredytodawcą i spróbować dokonać pewnych przeróbek. W większości przypadków, jeśli kredytodawca zobaczy że masz jakieś przejściowe trudności finansowe da ci spokój i nie będzie egzekwować kary. W międzyczasie należy dołożyć wszelkich możliwych starań, aby zapłacić kredyt na czas, za każdym razem.

Koszty związane z Bożym Narodzeniem

sty 312017

Można poczuć chłód w powietrzu? I zaczyna padać śnieg! Rozległe, otwarte przestrzenie, dachy, drzewa.... - a wszystko pokryte warstwami czystego białego śniegu. Pewny znak, że Boże Narodzenie nie jest daleko. Wszystko się zmienia w czasie świąt. Psychologicznie to rodzi radość, zabawę i igraszki, wszystko jest dobre i warte by na to czekać. Inną rzeczą, która jest nieuchronnie związana z Bożym Narodzeniem są... koszty, dlatego zajrzyj na http://www.niskarata.org i znajdź najtańszy kredyt gotówkowy na rynku.

Nic więc dziwnego, że z okazji Bożego Narodzenia, jeśli chodzi o oszczędzanie raczej zaciąga się pożyczki w jednym czy innej formie. Podczas zaciągania kredytów najlepszym sposobem są niezaprzeczalnie kredyty świąteczne. Wiele osób uważa, że ??karta kredytowa jest to lepszy sposób na opłacenie wydatków świątecznych. Ale jeśli myślisz o pożyczce na dłuższy okres czasu, to kredyty świąteczne oferują lepszy stosunek jakości do ceny.

Kredyty świąteczne to specyficzna nazwa dla kredytów osobowych z okazji Bożego Narodzenia. Istnieją ogromne zalety zaciągania kredytów świątecznych w stosunku do wszelkich innych form alternatywnych. Osobiste pożyczki na święta mają niższe oprocentowanie niż te z karty kredytowej lub debetu. To oczywiście oznacza, że ??miesięczne raty będą mniejsze, a także będziesz w stanie spłacić kredyt szybciej. Stopy procentowe dla kredytów świątecznych są zazwyczaj stałe. Oznacza to, że płacisz stałą miesięczną opłatę abonamentową za cały okres pożyczki. To pomaga kredytobiorcy skutecznie zaplanować budżet, gdy ustalona kwota pojawia się w postaci spłat. Okres kredytowania pożyczek świątecznych jest również stały. Więc wiesz dokładnie, kiedy masz zamiar być wolnym od długu.

Biorąc kredyty świąteczne możesz dokonać zakupu jakiego chcesz i nie musisz godzić się na kompromis. Ta wolność jest wręcz pożądana. Ubiegaj się o pożyczki z okazji Bożego Narodzenia. Kredyty świąteczne pomogą ci w trzymaniu się tego budżetu poprzez przypisanie górnej granicy wydatków. Limit ten może być czymś czego nie ma w karcie kredytowej i zapobiega pojawieniu się zbędnych kosztów. Nie ma przymusu na to w jaki sposób kredytobiorca wykorzysta kredyt świątecznych. Może wydać część kredytów świątecznych na zakupy, a inna część może zostać do ewentualnego przyszłego wykorzystania. Albo, że nie musi tego używać do zakupów w ogóle i zrobi sobie z tym co tylko chce. Kredytodawcy nie mają nic do powiedzenia na temat sposobu korzystania z pieniędzy w odniesieniu do zaciąganych kredytów świątecznych. Ta swoboda i dostępność kredytów tego rodzaju sprawia, że po prostu chce się w nich w pełni korzystać.

Kredyty na bieżące potrzeby

paź 262016

Każdy z nas posiada różne wydatki, ale wiele z nich nie jesteśmy w stanie pokryć ze środków, które w danej chwili posiadamy. Pewnym rozwiązaniem jest oczywiście odkładanie konkretnych sum, ale nie zawsze jest na to czas, kiedy chcemy lub musimy zrealizować swoje potrzeby „już teraz”. Wtedy chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy. Nie dziwi więc fakt, że tak bardzo popularne są różnego rodzaju kredyty gotówkowe. Są to kredyty udzielane przez banki na różne potrzeby, przy czym bank nie sprawdza tego na co konkretnie je wydamy, czy będzie to na przykład zakup nowego komputera, czy też sfinansowanie wyjazdu urlopowego. Bardziej interesujące dla banku jest to, czy będziemy w stanie zobowiązanie kredytowe wraz z odsetkami terminowo spłacić. Dlatego też sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa. Oczywiście również sami musimy rozważyć nasze możliwości przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego, czy jakiegokolwiek innego zobowiązania, pomocny może się okazać kredyt gotówkowy ranking ulica finansowa, gdzie porównasz wiele ofert w jednym miejscu.

Przed zaciągnięciem kredytu musimy wybrać odpowiednia ofertę, która będzie dla nas najbardziej opłacalna. W tym wypadku należy zwrócić uwagę na takie cechy kredytów, jak: wysokość oprocentowania, czas spłaty, czy wysokość rat, a także to, jakie formalności trzeba załatwić aby kredyt otrzymać. Przeanalizowanie wszystkich dostępnych ofert może wydawać się bardzo trudne, więc najlepiej skorzystać z zestawień, gdzie wszystkie oferty kredytowe (przynajmniej te najpopularniejsze się znajdują i są opisane w skrócie ich najważniejsze cechy . To pozwoli na zorientowanie się, gdzie warto zainteresować się wzięciem kredytu. Później można już szukać bardziej szczegółowych informacji w konkretnym banku.

Gdy zdecydujemy się już na skorzystanie z usług któregoś z banków, najczęściej możemy tam liczyć na fachową poradę eksperta. Wytłumaczy on nam wszystkie zasady kredytu oraz regulamin spłaty. Warto dobrze się jeszcze wcześniej zastanowić, czy na warunkach przedstawionych przez bank będziemy w stanie kredyt spłacić. Musimy się także koniecznie dowiedzieć jakie są konsekwencję nieterminowej spłaty. Ostrożnym należy być przy bardzo atrakcyjnych ofertach mało znanych banków- przeczytajmy wtedy bardzo uważnie umowę, gdyż nierzadko są w niej zawarte różne dodatkowe koszty. Nie musimy też decyzji podejmować od razu na miejscu, w banku. Umowę można na spokojnie przeczytać w domu. Należy być bardzo ostrożnym przy kredytach pod zastaw oraz na żyranta. Pamiętajmy, że jeżeli nie spłacimy kredytu, konsekwencje ponosi żyrant, a do jego domu może wtedy zawitać komornik. Należy być również rozważnym, jeżeli nas ktoś poprosi o żyrowanie kredytu.

Mimo tego, że branie kredytu to rzecz pozornie prosta, warto z niego skorzystać, gdy potrzebujemy jakiejś sumy pieniędzy. Kredyt umożliwia dobry start w życie, są też specjalne kredyty na bardzo dobrych warunkach dla studentów, młodych małżeństw, przedsiębiorców itp. Czasami można trafić na wyjątkową dobrą okazję – nie zawsze pod atrakcyjną ofertą kryje się jakiś kruczek.

Atom

Powered by www.bez-odsetek.pl