Bez Odsetek

Najtańsze kredyty w internecie

Kredyty hipoteczne.

paź 122017

Czym jest kredyt hipoteczny.

O kredycie hipotecznym chyba każdy z nas słyszał. Jest to kredyty bankowy jaki brany jest na długi termin. Jako zabezpieczenie takiego kredytu stosuje się hipotekę, którą ustanawia się na rzecz banku kredytującego. Dzieje się to na postawie prawa użytkowania wieczystego lub na podstawie prawa własności nieruchomości jaka znajduje się na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Najczęściej kredyty hipoteczne brane są na sfinansowanie zakupu jakiejś drogiej nieruchomości lub na inwestycje budowlane. W przypadku brania kredytu na inwestycje budowlane kredyty nazywa się kredytem budowlano- hipotecznym. Bardzo często, kiedy chcemy wybudować dom, nie mamy wystarczającej sumy pieniędzy. Tylko dzięki kredytowi hipotecznemu mamy szansę na spełnienie swoich marzeń o własnym domku.

Co jest zabezpieczeniem kredytu hipotecznego.

Zabezpieczeniem podstawowym każdego kredytu hipotecznego jak łatwo można się domyślić jest hipoteka, ale nie jest to jedyne zabezpieczenie. Ponadto kredytobiorca biorąc kredyt ręczy całym swoim obecnym jak i przyszłym majątkiem, że ten kredyt na czas spłaci. Górna granica roszczeń jakie może mieć bank wobec kredytobiorcy to wartość ustanowionej hipoteki. Górna granica wartości hipoteki zmienia się jeżeli mamy do czynienia z kredytem waloryzowanym kursem waluty. W Polsce zgodnie z prawem nie ma kredytów walutowych. Kredyt hipoteczny może mieć również tymczasowe formy zabezpieczenia do czasu, kiedy hipoteka zostanie ustanowiona. Takimi tymczasowymi formami zabezpieczenia kredytu hipotecznego są między innymi weksel, poręczenie, blokada środków na rachunku, ubezpieczenie kredytu, poręczenie osoby trzeciej, która rzecz jasna posiada zdolność kredytową.

Jakie koszta wiążą się z kredytem hipotecznym?

Z kredytem hipotecznym wiąże się kilka kosztów jakie przyjdzie nam zapłacić. Prowizja bankowa nie jest jedynym takim kosztem. Mamy jeszcze ustanowienie hipoteki. W tym przypadku przyjdzie nam zapłacić za wpis do księgi wieczystej jaka prowadzona jest przez sąd. Ponadto do kosztów związanych z kredytem hipotecznym zaliczymy koszta notarialne, założenie księgi wieczystej dla nieruchomości, która jej nie posiada lub w przypadku wydzielenia odrębnego lokalu w nieruchomości. Do kosztów związanych z przyznaniem kredytu hipotecznego należy zaliczyć również ubezpieczenie od zdarzeń losowych, łącznie z cesją praw z polisy, które przejdą na bank kredytujący. Coraz częściej banki stosują również ubezpieczenia na życie również z cesją wypłaty pieniędzy na rzecz banku.

Najważniejsze produkty w bankowości detalicznej

lip 262017

Banki komercyjne funkcjonują w świadomości społeczeństwa jako instytucje zaufania publicznego. Większość ludzi korzysta z produktów bankowych ze względu na ułatwienie zakupów, sprzedaży, po prostu rozliczeń. W artykule porozmawiamy o najważniejszych produktach związanych z bankowością detaliczną.

Jednym z najważniejszych produktów jest kredyt i pożyczka. Tak naprawdę kredyt różni się parametrami od standardowej pożyczki. We wszystkich umowach kredytowych masz do czynienia z konkretnym celem wydatkowania środków, natomiast przy pożyczkach takiej pozycji nie ma. Banki detaliczne w Polsce obsługują najwięcej kredytów hipotecznych, a kolejno pożyczek gotówkowych. Zadłużenie w bankach komercyjnych przybiera jednak nie tylko standardową formę pożyczki gotówkowej. Możesz wykorzystać potencjał karty kredytowej, limitu kredytowego na rachunku bieżącym, z pożyczek dedykowanych pod grupy zawodowe, studentów, przedsiębiorców, lekarzy, prawników, pod wolne zawody. Oferta kredytowa zależy od strategii banku komercyjnego. Bankowość detaliczna jest w Polsce profesjonalnie regulowana. Komisja Nadzoru Finansowego oraz Narodowy Bank Polski to dwie najważniejsze instytucje związane z regulacjami w bankowości detalicznej. Komisja Nadzoru Finansowego odpowiada za kwestie ryzyka, wydaje rekomendacje dotyczące udzielania pożyczek, kredytów hipotecznych, dopasowania ubezpieczeń i oceny kredytobiorcy. Narodowy Bank Polski natomiast przejmuje na siebie odpowiedzialność za wypłaty depozytów, jeżeli bank komercyjny popada w duże kłopoty ekonomiczne. Warto wspomnieć też o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Dzięki BFG klient ryzykownego banku nie traci całości środków. Ewentualna strata przy upadłości banku jest wyrównywania.

W nowoczesnych bankach rozwija się ponadto dział inwestycyjny, a w tym domy maklerskie. Każdy klient może skierować oszczędności nie tylko na lokaty, ale również do produktów strukturyzowanych połączonych z rynkiem kapitałowym. Kredyt gotówkowy w banku wymaga od gospodarstwa domowego naprawdę solidnej zdolności kredytowej. Bez potwierdzonej zdolności kredytowej twoja jedyna alternatywa to firmy pożyczkowe, pożyczki społecznościowe, długoterminowe oszczędzanie. Rynek kredytowy należy w większości do banków. Główne ustawy do poznania przed nawiązaniem współpracy ze wskazanymi instytucjami to prawo bankowe, ustawa o kredycie konsumenckim oraz kodeks cywilny, rekomendacje KNF, polityka Narodowego Banku Polskiego względem kształtowania stóp procentowych. Co myślisz o nowoczesnych produktach bankowych?

Udzielanie kredytu ze złą historią

cze 072017

Nietrudno sobie wyobrazić, że zła historia kredytowa bez wątpienia wpływa na negatywne rozpatrzenie wniosku o kredyt. BIK gromadzi pewną bazę także dłużników. Skala jest przeliczana w punktach, ale to od banku zależy jaką normę uzna za przeciętną historię kredytową. Jak jest naprawdę?

BIK a kredyt gotówkowy

Jeśli planujemy wziąć kredyt w banku to sprawdzenie naszej historii kredytowej w BIK jest niemal koniecznością. Dzięki temu w prosty sposób mogą ocenić pewne ryzyko, które wiąże się z pożyczaniem pieniędzy. Dlatego każdy klient jest oceniony pewną miarą punktową. Im więcej punktów tym lepiej dla nas. Bank wtedy przyjmuje do wiadomości, że jesteśmy godni polecenia. Warto wspomnieć, że niektóre czynniki obniżają kredyt. Do nich zaliczają się chociażby opóźnienie w spłacie kredytu. Kiedy bank widzi, że mieliśmy problem z terminowym spłacaniem rat to nie jest pewny, czy jest w stanie nam powierzyć kolejny kredyt. W tej sytuacji wnioskodawca może być od razu negatywnie oceniony. Rzadko się zdarza tak, że taka osoba będzie wszystko spłacała w terminie.

Jakie są szanse na kredyt?

Szanse osób na kredyt gotówkowy z kiepską historią kredytową jest naprawdę niska, ale z drugiej strony nie jest to do końca przesądzone. Banki czasami stosują swoje zasady przyznawania kredytu. Kiepska historia kredytowa nie zawsze dla nich oznacza odmowę. Banki często idą nam na rękę, dlatego stara się zawsze pomóc. Jeśli są to niewielkie zaległości to jest w stanie na to przymknąć oko. Nową możliwością jest udzielenie kredytu gotówkowego klientom z niewielkimi zaległościami. To jest dodatkowo sygnał dla banku, że jedne zobowiązania się kończą po to, aby przejąć następne. W tym przypadku klient jest w stanie spłacić kredyt gotówkowy. Nie można z góry ocenić, że dany klient nie zasłużył na kredyt gotówkowy. Jest to procedura dużo bardziej złożona niż sprawdzenie takiej osoby w BIK. Jednak jest jeden, poważny minus – długi z pewnością będą odczuwalne w ofercie kredytowej. Nie dostaniemy atrakcyjnych warunków tak jak osoba, która takich długów nie posiada.

Dodatkowe mechanizmy oceny

Banki posiadają swoje indywidualne parametry i to właśnie tymi kryteriami się kierują przydzielając kredyt gotówkowy. Nieraz pod uwagę nie jest brane zadłużenie. Jednak tak się dzieje tylko pod pewnymi warunkami – to zasłużenie nie może być zbyt wysokie. Jeśli do spłaty zobowiązania zostało raptem parę rat to bank może w tym przypadku przymknąć na to oko. Jednak nigdy nie dzieje się tak, że bank nie bierze pod uwagę BIK. Zatem istnieją parametry, które całkowicie dyskwalifikują klienta w staraniu się o kredyt bądź też odwrotnie. Na koniec chciałbym zaprosić Cie na stronę z rankingiem lokat, znajdziesz tam oprocentowanie lokat bankowych i wiele, wiele innych.

Na co przeznaczyć kredyt gotówkowy

maj 122017

Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie brakowało gotówki, na zakup sprzętu, remont mieszkania czy też wymarzone wczasy z rodziną. W takich sytuacjach często decydujemy się na kredyt gotówkowy i w taki sposób spełniamy swoje marzenia czy też realizują plany. Czasami rezygnujemy jednak z wakacji czy kupna nowego sprzętu ponieważ boimy się że jeden kredyt może pociągnąć za sobą drugi, co może znacznie pogorszy naszą sytuację finansową. Z tego względu często analizujemy tę decyzję oraz to czy kredyt jest najlepszym a zarazem jedynym rozwiązaniem. Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego pamiętajmy o tym, że odsetki od pożyczonych pieniędzy są zazwyczaj jednym z głównych źródeł dochodów każdego banku. Kupując coś na kredyt zawsze zapłacimy więcej niż w przypadku kiedy finansowalibyśmy ten zakup z własnych środków. Jednak nie zawsze jest złym, rozwiązaniem.

Opierając się tylko i wyłącznie na własnych środkach finansowych większość z naszych planów będziemy mogli zrealizować dopiero po wielu długich latach oszczędzania. Należy do nich przede wszystkim kupno mieszkania czy też budowa własnego domu. Okres gromadzenia pieniędzy okazał by się na tyle długi, że dobra jakie chcielibyśmy kupić po zgromadzeniu określonej pieniędzy po czas mogą już okazać nam się nie potrzebne. Większe mieszkanie czy dom z ogrodem to marzenie młodych ludzi którzy zakładają rodzinę, później dom z ogrodem może okazać się nie potrzebny. A zatem jeżeli przed osiągnięciem 30 roku życia nie będziemy dysponować wystarczającymi środkami aby móc samodzielnie kupić mieszkanie, możemy zdecydować się na zaciągnięcie kredytu. Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego jest również uzasadniona w sytuacji kiedy planujemy otworzyć własną działalność gospodarczą, a oszczędności nie wystarczą nam na własny biznes. Taka decyzja może dać nam szansę na rozwinięcie własnej firmy i być może na szybkie pomnożenie oszczędności. W wielu przypadkach kredyt to jedyne rozwiązanie by posiadać własną firmę.

Na co nie zaciągać kredytu

Kredyt staje się coraz bardziej popularny i korzysta z niego coraz więcej osób bez względu na wiek i wykształcenie. Decydujemy się na niego głównie z uwagi na to, że nie możemy liczyć już tak jak kiedyś na pożyczkę od znajomych czy też rodziny, takie rozwiązanie dziś nie wchodzą już w rachubę. Pamiętajmy zatem o tym, że kredyt to nie tylko plusy, musimy go oddać i to znacznie więcej niż pożyczyliśmy. Często ta kwestia jest jedyny powodem dla którego wiele osób stroni od kredytów, ponieważ boja się że nie podołają z jego spłatą. Dlatego są sytuacje które mimo tego że kuszą nie powinny przekonywać na do zaciągania jakiegokolwiek kredytu. Do takich sytuacji zaliczyć możemy między innymi przeznaczanie pożyczki na bieżące wydatki. A zatem decydując się na kredyt starajmy się aby był on dobrze przemyślany i przeznaczany na ważną dla nas inwestycję która będzie mogła poprawić naszą dotychczasową sytuację finansową. W innych sytuacja nasza decyzja może stać się błędem i powodować tylko zadłużenia.

Kredyt gotówkowy – na co zwrócić uwagę?

mar 312017

Kredyt gotówkowy stał się już na tyle powszechną usługą, że każda placówka bankowa posiada go w swojej ofercie. Banki, które mają na celu pozyskanie większą liczbę klientów wręcz musi posiadać jak najlepsze warunki kredytowania. Takie jest prawo rynku. Wejdź po najlepsze oferty, tylko tutaj wybierzesz dobry kredyt.

Kredyt gotówkowy, czyli za co płacimy

Liczona jest stopa procentowa. Tutaj można się naciąć na wysokie koszty pożyczki z powodu zawyżonego oprocentowania. Ważną sprawą jest roczna stopa oprocentowania, która jest całkowitym kosztem pożyczki, który ponosi kredytobiorca. Pozostałe informacje dotyczą warunków wcześniejszego spłacenia kredytu czy też możliwości odstąpienia od umowy. Klient przed podpisaniem umowy ma wręcz prawo do bezpłatnego projektu umowy, który będzie go obowiązywał. Kredyt gotówkowy nie powinien być trudny w spłacaniu ani klient nie powinien ponosić dodatkowych opłat z tytułu spłacanej sumy. Umowa obowiązkowo powinna zawierać te same warunki co ulotka informacyjna. Można sądzić, że samo obliczanie całkowitego kosztu kredytu jest specjalnym algorytmem.

Czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny?

Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest specjalną instytucją, której działanie opiera się o zagwarantowanie depozytów bankowych. Powstała w roku 1994, tuż po komunie. Ich głównym celem jest zapewnienie środków pieniężnych, które zostały zgromadzone w bankach. Kolejnym krokiem jest analizowanie informacji o bankach, które zostały objęte tym systemem. Dziś kredyt gotówkowy mogą udzielać nie tylko banki, ale także prywatne firmy. Niestety działanie takich firm nie ma nic wspólnego z prawem bankowym. Jeśli klient chce opierać o nie swoje racje to niestety może się tylko gorzko rozczarować. Większość nich nie uczestniczy w BFG. Z czym to się wiąże? Niestety w przypadku bankructwa odpowiadamy już tylko przed nowym właścicielem a on może nie być taki łaskawy. Takie firmy mają w sobie mnóstwo pułapek i mogą funkcjonować na rynku tylko kilka lat.

Jakie są warunki kredytowania?

Warunki kredytu to wszystkie koszty całej pożyczki. Mam tutaj na myśli nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie opłaty. Ważną rzeczą są tutaj terminy, których mimo wszystko powinniśmy przestrzegać. Podczas przedstawiania warunków umowy nie zapominajmy o swoim prawie do negocjacji warunków oferty. Istnieje także pojęcie wakacji kredytowych, które polega na miesiącu przerwy od spłacanego kredytu. No i najważniejsze – ubezpieczenie kredytu. Nie powinniśmy w żadnym przypadku o tym zapominać. Kredyt gotówkowy rozłożony na więcej rat sprawi, że będziemy musieli zapłacić za niego po prostu więcej. W tym przypadku opłaty będą większe. Czasami lepiej jest przecierpieć i płacić wyższe raty niż męczyć się kredytem dłużej.

Konsekwencje niespłacania pożyczki

mar 012017Ponieważ konkurencja wśród kredytodawców jest coraz większa, uzyskiwanie pożyczek, nawet ze złą historią kredytową już nie jest problemem. Jednak same spłaty kredytu, są niestety często bardzo trudne. Niektórzy kredytobiorcy, pomimo popełniania błędów kredytowych w przeszłości, podchodzą nadal do swoich zobowiązań finansowych zbyt lekko, nie uwzględniając negatywnego wpływu ewentualnych konsekwencji. W rzeczywistości, konsekwencje mogą być bardzo poważne, a poza tym są bardzo kosztowne, mogą stwarzać zagrożenie niemożności zabezpieczenia kredytów w przyszłości. Poniżej znajdują się najczęściej spotykane konsekwencje niedotrzymania płatności. Wielkie opłaty Kredytodawcy obawiają się niespłacania kredytów, a zatem pobierają wysokie opłaty za niemożność trzymania się pierwotnych warunków kredytowych. Takie opłaty zazwyczaj składają się z domyślnymi stóp procentowych, które są znacznie wyższe niż regularne ceny, oraz odsetki za zwłokę. Chociaż płatność pobierana to opłata jednorazowa, która nie ma znaczącego wpływu na długoterminowy koszt kredytu, domyślne wartości procentowe mogą prześladować jeszcze przez kilka miesięcy, jeśli nie dłużej. Nawet spóźnienie trwające tylko kilka dni może kosztować setki złotych. Dlatego ważne jest, aby trzymać się pierwotnych ustaleń. Ocena kredytowa idzie w dół Kiedy ze spłatą spóźnia się 30 lub więcej dni to większość kredytodawców decyduje się to zgłosić do wszystkich głównych biur kredytowych. Ponieważ najprawdopodobniej nie masz już w tym momencie nienagannej historii kredytowej - wszelkie dalsze spadki w ramach rankingu kredytowego mogą stanowić poważne zagrożenie dla przyszłej zdolności pożyczkowej. Historia spóźnienia może prześladować cię tak długo, jak nawet dwa lata. Nękanie Gdy spóźniasz się z spłatą pożyczki ponad miesiąc, można spodziewać się wielu nieprzyjemnych połączeń z kredytodawcą. Agencje są zwykle bardzo wytrwałe w wysłaniu wiadomości, pisaniu listów i wykonywaniu telefonów - i często jest to bardzo nieprzyjemna rzecz, z którą ma się do czynienia. Oprócz irytujących rozmów telefonicznych, można odebrać kilka kilka listów na poczcie, które powiadamiają o możliwości podjęcia przez wierzyciela działań prawnych. Działania prawne Jeżeli działalność powyższa nie ma żadnego wpływu na kredytobiorcę, wielu kredytodawców będzie kontynuować swoje działania aby odebrać to, co jest im należne. W większości przypadków można spodziewać się dokumentów z lokalnego sądu, wymagających udziału w rozprawie sądowej. Jeśli przegrasz, najprawdopodobniej, będziesz musiał w określonym terminie przekazać opłatę, włącznie z wszystkimi późnych opłat i prowizjami dla pożyczkodawcy, ale także konieczne będzie pokrycie kosztów sądowych. Ponadto, znajdziesz się w publicznym raporcie kredytowym, który jest często bardziej szkodliwy niż zgłoszenie zwłokę, ponieważ może on pozostać przy twoim nazwisku przez bardzo długi czas. Wszystkie powyższe konsekwencje bardzo obciążają spóźniającego się w opłatach kredytobiorcę, zarówno psychicznie jak i finansowo, dlatego należy zrobić wszystko, aby uniknąć konsekwencji spóźnienia się w odniesieniu do złej historii kredytowej. Jeśli czujesz, że nie będziesz w stanie dokonać terminowej płatności należy natychmiast skontaktować się z kredytodawcą i spróbować dokonać pewnych przeróbek. W większości przypadków, jeśli kredytodawca zobaczy że masz jakieś przejściowe trudności finansowe da ci spokój i nie będzie egzekwować kary. W międzyczasie należy dołożyć wszelkich możliwych starań, aby zapłacić kredyt na czas, za każdym razem.

Atom

Powered by www.bez-odsetek.pl